HOW TO SHOP

1Login or create new account.
2Review your order.
3Payment & FREE shipment

If you still have problems, please let us know, by sending an email to support [ @ ] website.com . Thank you!

SHOWROOM HOURS

Mon-Fri 9:00AM - 6:00AM
Sat - 9:00AM-5:00PM
Sundays by appointment only!

Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Забули свій пароль?

*

Пристрій захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП або SPD - Surge Protective Devices) для кіл постійного струму, AXIOMA energy

Доступність товару: Так  /   Виробник: AXIOMA energy

Пристрій захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП або SPD - Surge Protective Devices) для кіл постійного струму

2'152 грн.
без знижок2'152 грн.

На сьогоднішній день на ринку погано представлені, а в деяких випадках не представлені зовсім, пристрої захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП) для сонячних систем з полями невисокої напруги в діапазоні до 1000 В.

Слід зазначити, що існує три рівня грозозахистів, перший рівень - Т1 являє собою всім відомі блискавкоприймачі (громовідводи) і призначений для захисту від прямого попадання блискавки. Другий рівень - Т2 здійснює захист мережі від вторинних проявів блискавки, інакше званих перенапругами. І, нарешті, третій рівень - Т3, який забезпечує захист інтерфейсів від впливу перенапруг шляхом відключення.

Як бачимо, вимоги і завдання грозозахистів залежать від їх рівня. Можна відразу з упевненістю сказати, що захисту Т1 ігнорувати не можна. Захисти інших рівнів не в змозі впоратися з завданнями, покладеними на Т1 і відвести енергію блискавки, забезпечивши при цьому прийнятні параметри для обладнання, яке підлягає захисту. Говорячи простими словами - при відсутності блискавкоприймачів не можна казати про наявність грозозахисту, це буде часткове рішення, тільки захист від імпульсних перенапруг.

Захисти Т2 монтуються на протяжних лініях для зниження рівня перенапруги в лініях і полегшення режиму роботи захистів третього рівня. На стороні електромережі ці захисти змонтовані (принаймні - цього вимагають стандарти), а лінії сонячного поля і навантажень протяжними назвати не можна. У промислових СЕС можлива наявність протяжних ліній на сонячному полі і часто використовуються пристрої рівня Т2, як правило - на напругу 1000 В.

Пристрої рівня Т3 використовуються для захисту кожного конкретного входу в обладнання, більш того - дуже часто розглядається захист кожного проводу. Ці пристрої розташовують за приладами захисту і в разі виникнення перенапруги відбувається пробій (з самовідновлення або без) пристрої Т3, струм через нього зростає і це призводить до відключення сегмента мережі або стринга сонячного поля від обладнання, яке підлягає захисту.

Існує обладнання для захисту від перенапруг відомих брендів, але при цьому виникає безліч проблем. Зверніть увагу на виділені поля на малюнку.

 eti

Таблиця з каталогу одного з брендів. ПЗІП для захисту PV систем.

Як бачимо - ні на 85 В, ні на 145 В захистів немає. Немає їх і на напругу 910 В, яка лімітується на цьому рівні деякими виробниками потужних інверторів.

Друге - захист на рівні 700 В для 100-вольтів систем, чи не забагато? Чи витримають транзистори інвертора такі перенапруги? Можна з упевненістю сказати - ні. А в чому тоді сенс встановлення таких ПЗІП?

Якщо подивитися по іншим брендам, то ситуація виглядає так само. Причому деякі бренди випускають ПЗІП малої потужності для відповідальних пристроїв з прийнятними параметрами по напрузі, але вони не придатні для використання з пристроями потужністю кілька кіловат, яким і є інвертор. Це пристрої для захисту комунікаційних інтерфейсів, малопотужних споживачів змінного струму і, мабуть, все.

Кампанія SOLAR.BIZ.UA разработала лінійку пристроїв захисту від перенапруг (ПЗІП або SPD - Surge Protective Devices) для ланцюгів постійного і змінного струму. Ці пристрої істотно відрізняються між собою, але при цьому служать одній меті - виключити виникнення перенапруг на входах в інвертор.

Параметри ПЗІП постійного струму зведені в таблицю.

Наименування Рабоча напруга, В Максимальна енергія, Дж, при імпульсі 8/20 мс Максимальний струм відключення, А Максимальна уставка захисту, А
AE-SPD-80 80 370 200 60
AE-SPD-100 100 400 200 60
AE-SPD-150 150 420 200 60
AE-SPD-150-2 150 420 200 60
AE-SPD-500 500 220 100 32
AE-SPD-550 550 220 100 32
AE-SPD-550-2 550 220 100 32
AE-SPD-910-2 910 282 100 32
AE-SPD-910-4 910 282 100 32

Для роботи ПЗІП слід дотримуватися двох умов, по-перше - наявність активного або пасивного грозозахисту Т1, по-друге - підключення заземлювальної клеми пристрою до контура заземлення.

Конструкція ПЗІП для напруг до 150 В виконана на напівпровідникових порогових елементах. Їх особливістю є пробій елемента в разі, якщо параметри імпульсу такі, що струм через пороговий елемент досягає максимального значення раніше, ніж встигає перегоріти запобіжник. Тобто пристрій, «ціною свого життя», рятує інвертор. Для порівняння - у інших виробників ПЗІП обладнані термозапобіжника, які рятують ПЗІП, відключаючи його від імпульсу перенапруги, вбиваючи при цьому інвертор.

Конструкція ПЗІП на напруги вище 150 В виконана на металооксидних порогових елементах без можливості їх відключення.

Схема підключення показана на малюнку.

spd dc

Так виглядає ПЗІП AXIOMA ENERGY (приклад)

DC 1 1DC 1 2DC 1 3

DC 2 1DC 2 2DC 2 3

Вгору